COPYRIGHT © 2015 SCOALA KINDERSTAR | INFO@SCOALAKINDERSTAR.RO | DESIGN BY Catalyn_21

SISTEM DE EVALUARE/CONCURSURI SCOLARE

Elevii KinderStar participa la un numar cat mai mare de concursuri din dorinta de a-si stimula spiritul de initiativa, abilitatile sociale si de comunicare, imaginatia si cresterea stimei de sine.

Comper - Limba si literatura romana / Matematica – etapa I a II-a si etapa finala - Este un proiect sustinut de Fundatia pentru Stiinte si Arte Paralela 45 in acord de parteneriat cu M.E.C.T.S, Inspectoratele Scolare Judetene, Unitatile de invatamant de stat si privat, organizatii non-guvernamentale din Romania si din alte tari.

Concursul Gazeta Matematica – etapa I, etapa II, etapa finala – concurs organizat de Editura Didactica Publishing House.

Concursul Cambridge Yle- Starters, Movers, Flyers.

Evaluare Nationala – organizata pentru clasele a II-a si a IV-a.

EVALUARE SI CONCURSURI SCOLARE